ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Турција се распадна, Инсиње погоди за убедливо водство на Италија

Турција на отварањето на Европското првенство буквално се распадна, откако фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње ја стресе мрежата на турската репрентација за убедливи 0:3.

Претходно, Имобиле погоди за 0:2, додека Демирал си постигна автогол за отварање на резултатот на „Олимпико“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!