Куп на МакедонијаФудбал

ВИДЕО: Целиот пенал рулет од дуелот меѓу Струга и Борец

Струга Трим Лум преку пенали против Борец обезбеди пласман во четвртфиналето во Купот на Македонија.

Уште на самиот старт капитенот Ѓорѓи Ѓорѓиев погоди за 0:1 и водство на велешани, а во 34. минута Немања Босанчиќ за 1:1. Во пенал рулетот стружани беа подобри со 5:4, а трагичар за Борец беше Оливер Стоименовски.

Сите погодоци во пенал рулетот покрај езерото:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!