ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Целиот натпревар меѓу Рудар и Карбинци

Погледнете го целиот натпревар од 6. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток, во меч каде “рударите” со 5:2 го декласираа противникот на Градскиот стадион во Пробиштип.

  • ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Карбинци:
  • ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Карбинци:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!