ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Целиот натпревар меѓу Рудар и Брегалница Делчево

Погледнете го целиот натпревар меѓу Рудар и Брегалница Делчево во рамките на 5. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток.

На мечот одигран на Градскиот стадион во Пробиштип, „рударите“ со 2:0 стигнаа до третото сезонско славје.

  • ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Брегалница Делчево:
  • ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Брегалница Делчево:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!