Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Тричко со нов гол го одбележи јубилејот за АЕК Ларнака

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски продолжува да ги тресе противничките мрежи на Кипар, откако денес постигна погодок во победата на неговата АЕК Ларнака во триуфмот над Паек и со тоа го одбележа неговиот јубилеј од 200 натпреварит во дресот на АЕК Ларнака.

Тричко стрелаше во 12. минута и донесе водство за неговата екипа, додека пак Гурчо и Абрахам постигнаа погодоци за конечните 3:0.

Инаку, Тричковски го обнови договоро со кипарскиот клуб до 2024 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!