ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Тренерот Влатко Костов со анализа за играта на Тиквеш

Тиквеш викендот конечно се израдува на четвртиот сезонски триумф откако во финишот со погодокот на Благојче Љамчевски обезбеди минимален триумф од 1:0 над „фенерџијата“ Пелистер.

Тиквеш со овој триумф значително ги зголемува шансите за директен опстанок во елитата, тренерот Влатко Костов вели дека на тој натпревар Пелистер немало што да загуби, но Тиквеш можело многу да загуби.

  • Анализа на Влатко Костов за играта на Тиквеш:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!