Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Томас Тухел влезе во соблекувалната по финалето на ЛШ и тогаш настана целосен хаос

Фудбалерите на Челзи го совладаа Манчестер Сити со 1:0 во Порто во финалето на Лигата на шампионите и стигнаа до својата втора европска круна.

„Сините“ до титулата ги донесе Каи Хаверц, кој погоди во финишот на првиот дел, и се покажа дека беше сосема доволно за да го освои трофејот.

После натпреварот следуваше голема прослава, а од соблекувалната излезе видео.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!