ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Тодоровски е задоволен од подготовките, прва цел е опстанок на Локомотива во второлигашкото друштво

Локомотива од Градско е новајлија во Втората лига – Исток, екипата новата сезона ќе ја отвори против Кожуф од Гевгелија, екипа против кого и ги затвори контролните натпревар, откако вчера во Гевгелија одигра 1:1.

Тренерот Диме Тодоровски е задоволен од подготовките на екипата, вели дека прва цел е опстанок на Локомотива во Втората лига, но додава зошто да не се нападне и врвот.

Целата изјава на Тодоровски:

Инаку, првото коло се игра веќе в среда (25. август) со почеток од 16:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!