ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Тиквеш реагира на судиската арбитража на дуелот со Академија Пандев

Тиквеш излезе со соопштение во кое изразува незадоволство за судиската арбитража на дуелот против екипата на Академија Пандев, кој заврши во корист на струмичани со 0:2.

Целосното соопштение на кавадаречкиот прволигаш ви го пренесуваме во целост:

Инаку, вчера главен судија беше Марјан Младеновски од Скопје, а негови помошници еа Дејан Димитријевиќ од Скопје и Дарко Видиниќ, исто така од Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!