ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Тиквеш денес игра контролен натпревар против Партизан со пренос на ТВ

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш синоќа пристигна во Анталија, а веќе денес го игра првиот контролен натпревар против Партизан од Белград. Овој натпревар кој ќе започне во 14:00 часот по македонско време ќе биде пренесуван во живо на „Арена Спорт 1 премиум“.

  • Првиот тренинг на Тиквеш во Анталија:

Втората контролка на кавадарчани ќе биде на 27. јануари против Узбекистан Национален Тим, а до крајот на подготовките Тиквеш ќе се обиде да закаже уште една до две контролки пред враќањето во Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!