ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Стружани и „паткари“ приредија спектакуларен пречек на фудбалерите на Караорман

Караорман е нов член на Втората македонска фудбалска лига, откако во пенал рулетот беше подобар од Вардар Неготино, со што стружани преку баражот се вратија во второлигашкото друштво по повеќе од една деценија.

Спортска Мрежа и претходно информираше за големата прослава за триумфот на Караорман од стадионот „Борис Трајкоски“ во Маџари, па се до пристигањето на фудбалерите во Струга.

  • Погледнете го пречекот на фудбалерите на Караорман во Струга:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!