ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Струга Трим Лум загуби на контролката со Феризај во Драч

Прволигашот Струга Трим Лум денес го одигра првиот контролен натпревар во Драч, откако екипата вчера пристигна во Албанија. На првата контролка на албанско тло фудбалерите на Струга загубија од косовски Феризај со 2:1.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Стрелец на погодокот за екипата на Срѓан Захариевски беше Валентин Кочоски кој погоди во вториот дел од мечот по асистенција на Буњамин Шабани. Десет минути пред крајот на средбата по едно невминание во одбраната, екипата на Феризај го постигна вториот гол со што ја обезбеди победата.

ФОТО: Струга Трим Лум

Следниот контролен натпревар за стружани ќе биде против бугарскиот тим Ботев Враца.

Стружани до крајот на подготовки во Драч ќе одиграат уште три контролни натпревари, за што Спортска Мрежа веќе информираше.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!