ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Струга Трим Љум се засили со Фатјон Јусуфи

Струга Трим Љум за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига се засили со Фатјон Јусуфи.

26-годишникот покрај езерото доаѓа од Ренова и ќе биде големо засилување за средниот ред стружани. Во својата кариера Јусуфи покрај за „гипсарите“ има настапувано и за Шкупи, а пак на меѓународната сцена беше дел од Ширак од Ерменија и во Партизани Тирана.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!