ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Струга Трим Љум го претстави Едис Малиќи како нов десен бек

Непоразениот лидер во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Струга Трим Љум, вечерва го промовираше Едис Малиќи како нов десен бек.

27-годишникот во Струга доаѓа од редовите на Динамо Тирана од Албанија, а во својата кариера имаше и за Локомотива од Хрватска. Во домашното првенство има настапувано за младинскиот тим на Работнички, Македонија Ѓорче Петров и Шкупи.

Струга в недела ќе гостува во Струмица каде ќе се соочи со екипата на Академија Пандев, во рамки на 6. коло.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!