ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: Страшен еврогол на Мустафоски во Трета лига – Југ!

Крилото на Братство 07, Наим Мустафоски уште еднаш покажа дека сезонава игра во одлична форма. На натпреварот против Големо Коњари во натпревар од 3. коло од Третата лига – Југ, Мустафоски постигна страшен еврогол за кој сигурно ќе се зборува уште долго. 29-годишното крило на Братство 07 е десничар, а фантастичниот еврогол го постигна со лева нога.

Натпреварот заврши со убедлива победа на Братство 07 над Големо Коњари со 0:3.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!