РакометРакомет - Суперлига

ВИДЕО: Спортската сала „Боро Чурлевски“ е распродадена само за еден час, Вардар го чека пекол во Битола

Спортската сала „Боро Чурлевски“ за ракометното дерби Еурофарм Пелистер – Вардар е распродадена само за еден час. Натпреварот ќе се одигра во среда, во 18:00 часот.

Актуелниот шампион Вардар го очекува пекол во Битола, а потврда за тоа е последниот натпревар на „пелистерци“ против Спортинг, кога цела сала „крцкање“ и во еден глас навиваше за битолскиот Суперлигаш.

Погледнете како се навиваче против Спортинг, а како би било против Вардар ?

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!