ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Сонот стана јаве, Тиквеш е во Прва лига, видео кое ќе ве наежи!

По 17 години сонот стана јаве, Тиквеш се врати во Првата македонска фудбалска лига. Во Кавадарци се славеше цела ноќ, се слави и денес, а сигурно ќе се слави и следните денови.

Погледнете како изгледаше прославата од синоќа:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!