ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Снежен тренинг на Осогово, подготовките засилено продолжуваат

Второлигашот Осогово на Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани тренираше во снежни услови. Снегот не е пречка за „жетварите“ засилено да ги продолжат подготовките за пролетната полусезона.

Осогово одигра солидна полусезона во Втората лига – Исток, есенскиот дел го заврши на седмото место на табелата со 19 бодови. Пролетниот дел Осогово ќе го отвори со дерби на домашен терен против Каменица Саса.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!