ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Скопје се враќа во Прва лига, погледнете ја прославата!

Скопје ја потврди доминацијата во Втората лига – Запад откако денес славеше во големото дерби од 25. коло со второпласираниот Охрид со резултат од 2:0. Избраниците на Љупчо Марковски по неколку години се враќаат во Првата македонска фудбалска лига како најубедлива екипа од ВМФЛ – Запад.

Прославата за враќањето на Скопје во Прва лига:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!