ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Сите погодоци од убедливата победа на Осогово над Росоман

Осогово влезе во одлична серија резултати, на последните пет натпревари има четири победи и само едно реми. Кочанскиот клуб игра одличен фудбал, а денешната победа од 4:1 над Росоман е потврда за квалитетот на екипата која носи позитивни резултати.

Осогово е на петтото место на табелата со 26 бодови, и има само три бода помалку од третопласираниот Кит Го.

Сите погодоци од денешниот натпревар меѓу Осогово и Росоман:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!