ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Сите погодоци од дуелот меѓу Брегалница и Победа

Лидерот Брегалница со триумф од 2:1 над Победа на Градскиот стадион во Штип ја отвори пролетната полусезона од Втората лига – Исток.

Штипските „сини“ успешно чекорат кон Прва лига, а триумфот над прилепска Победа во саботата е уште една потврда за тоа.

Погледнете ги сите погодоци и шанси на натпреварот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!