Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Сите погодоци на Пандев во италијанската Серија А

Горан Пандев е најдобриот македонски фудбалер во историјата. Капитенот Пандев стави крај на репрезентативната кариера веднаш по завршувањето на Европското првенство. Неговата желба беше тој репрезентативната кариера да ја заврши на едно големо натпреварување како што е Европското првенство.

Во моментот Пандев нема договор со Џенова, а се поизвесно е дека тој ќе продолжи уште една сезона токму во овој италијански клуб. Пандев направи многу голема кариера во Италија, а како тресеше мрежи во Серија А, погледнете во двете видеа подолу.

Сите погодоци на Пандев во италијанската Серија А:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!