ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Сите погодоци на Пандев во дресот на Македонија

Горан Пандев стави крај на репрезентативната кариера, а неговиот последен натпревар во националниот дрес беше против Холандија на Европското првенство. Сонот на капитенот Пандев и на цела македонска нација се остварија – Македонија се пласираше и играше на историското Европско првенство.

Пандев даде многу за националниот дрес, а ова се сите негови погодоци за Македонија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!