ФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Сите погодоци на ГРАНДЕ ПАНДЕВ во дресот на Џенова

Вчера Џенова на домашен терен одигра 2:2 со Беневенто, а двоен стрелец за домашната екипа беше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

Со двата погодоци големиот Гранде Пандев стигнат до 100 погодоци во италијанската Серија А и влезе во „клубот 100“.

Погледнете ги сите погодоци на Пандев во дресот на Џенова:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!