ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Сите погодоци и возбудливи моменти од дуелот меѓу Македонија ЃП и Струга Трим Лум

Во неделата во рамки на 29. коло од ПМФЛ екипата на Струга Трим Лум на гостински терен стигна до голема победа од 2:3 над Македонија Ѓорче Петров и на тој начин остана во трка за третото место и излез во Европа.

Сите погодоци и возбудливи моменти од дуелот во Ѓорче:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!