ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Сите погодоци и најинтересни моменти од натпреварот Охрид – Кораб

Охрид со победа од 2:0 над Кораб на домашен терен ја стартуваше пролетната полусезона од Втората лига – Запад.

Охрид со 31 бод е на третото место на табелата, додека Кораб со 24 бодови се наоѓа на петтото место.

Целата табелата од Втората лига – Запад можете да ја погледнете ОВДЕ.

Двата погодоци и најинтересни моменти од натпреварот одигран во Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!