ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Сите голови на Борец во Првата лига!

Борец одигра одлична есен и заврши на делба на петтото место во Првата македонска фудбалска лига со 25 освоени бодови. Велешани на 18 одиграни натпревари постигнаа 20 погодоци, а исто толку и примија.

Сите 20 погодоци на Борец од полусезоната.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!