ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Силекс убедливо поразен од Торпедо Москва

Македонскиот второлигаш Силекс денес беше убедливо поразен на контролката со руски Торпедо Москва со резултат од 4:1.

>>> ПРОМОЦИЈА НА КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Рускиот тим прв го отвори резултат преку Лебеденко во 53. минута од наптреварот, а само четири минути подоцна Стојчевски израмни на 1:1.

Со двата погодоци на Маркин во 74. и 81. минута рускиот тим дојде до водство од 3:1, а конечинте 4:1 ги постави Лаптев во 86. минута од мечот.

  • Погледнете го целиот натпревар Торпедо Москва – Силекс:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!