ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Шведска од пенал дојде до полн плен против Словачка

Фудбалската репрезентација на Шведска успеа да ги освои трите бодови, откако со гол од пенал и минимални 1:0 славеше нда Словачка и се искачи на првото место на табелата.

По неколку атрактивни шанси и на една и на другата страна мрежите мируваа се до 76. минута, кога судијата покажа на белата точка за Швеѓани, а одговорноста ја презеде играчот од РБ Лајпциг, Емил Форсберг кој успешно реализираше и донесе три бодови за неговата репрезентација.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!