ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Што се случуваше во Гевгелија после големата победа на Осогово над Кожуф !?

Осогово со погодокот на Благој Истатов запиша минимално, но голема победа над Кожуф среде Гевгелија од 0:1. Но, што се случуваше по завршувањето на натпреварот !?

На социјалните мрежи излезе видео од инцидент после натпреварот. Во описот на видеото е наведено следното:

„По завршувањето на натпреварот, претставници и фудбалери од домаќинот Кожуф најпрво вербално ги нападнаа судиите, а потоа и физички фудбалерите на Осогово кои им ги земаа сите 3 бода среде Гевгелија!“

Погледнете го видеото од инцидентот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!