ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Шпанија со реми тргнува на ЕП, Шведска освои голем бод!

Репрезентациите на Шпанија и Шведска ги поделија бодовите, откако во Севиља одиграа реми без погодоци (0:0) во меч од првото коло од групата Е. Шпанија беше далеку подобро и доминантна, но не реализираше ниту една од многуте шанси. Швеѓаните забележаа значен бод на отварањето на Европското првенство и тоа против фаворитот Шпанија.

Од првата минута на натпреварот „црвената фуријата“ притискаше и креираше шанси за гол, но ниту еден шут на шпанските фудбалери на заврши во мрежата на Шведска.

Во следното коло Шпанија ќе игра против Полска, додека Шведска ќе се соочи со Словачка.

ТАБЕЛИТЕ ОД СИТЕ ГРУПИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!