ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: ШОК на „Паркен“ Ериксен колабира, се води борба за неговиот живот!

Несакани сцени на натпреварот меѓу Данска и Финска, откако ѕвездата на Интер, Кристијан Ерикен ненајдено колабира и се струполи на теренот.

Неколку медицински екипи почнаа со масажи на неговото срце и сите се борат за неговиот живот. Сите играчи на теренот, како и публиката на стадионот се во солзи и шок за ваквата немила случка.

Натпреварот е во прекин, а се уште не се знае дали истиот ќе продолжи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!