ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Шкупи утре ги затвара подготовките во Анталија, последна контролка против руска Уфа!

Македонскиот прволигаш Шкупи утре ја затвара главната фазата од подготовки во Анталија, откако помина 18 дена на турско тло.

Екипата од Чаир утре го игра последниот контролен натпревар, каде за противник ќе го има тимот на Уфа од руската Премиер лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!