Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Шкупи ремизираше во Косово и ќе игра второ коло од КЛ во Португалија

Откако Силекс и Струга Трим Лум денес беа елиминирани во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА, вицешампионот Шкупи одигра 1:1 во Косово против Лапи, а откако дома одигра 2:0 против косовската екипа, ќе игра второ коло од Конференциската лига на УЕФА.

Шкупи во второто коло ќе игра против Санта Клара од Португалија, додека пак Шкендија која беше елиминирана од Мура во квалификациите за Лигата на шампиони ќе игра против Рига во второто коло од квалификациите за КЛ.

Адем во 78. минута донесе водство за ШКупи, а неколку минути подоцна Фазлиу ги постави конечните 1:1.

Прославата по натпреварот:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!