ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Шкупи ремизираше со Лвов, украинците со гол во финишот!

Македонскиот прволигаш Шкупи на контролниот натпревар во Анталија со украински Лвов ремизираше играјќи 1:1.

Шкупи со голот на Садик во 14. минута дојде до водство од 1:0. Чаирчани можат да жалат за испуштената победа, затоа што украинската екипа со гол во 95. минута успеа да дојде до реми.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!