ФудбалФутсал

ВИДЕО: Шкупи го имаше првиот тренинг во Запорожје

Футсал екипата на Шкупи пристигна во Запорожје и вчера го имаше првиот тренинг во салата „Младина“.

Чаирчани утре игра 1/16 финале од Лигата на шампиони против украинскиот шампион Керсон. Во дуелот со Керсон екипата на Шкупи ќе настапи со засилувањето Халим Селманај од косовската екипа Либурн.

Претходно нашиот актуелен шампион го елиминирапе ирски Блу Меџик Даблин со 3:0, додека Керсон со убедливи 28:1 го декласираше Розарио од Северна Ирска.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!