ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Шкупи договори пријателска со Бешикташ во Истанбул

Македонскиот прволигаш Шкупи објави дека е договорен пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ. Натпреварот е закажан за 11. ноември во Истанбул за време на репрезентативната пауза.

Моменталниот лидер на табелата во Првата македонска фудбалска лига објави видео со кое го најави натпреварот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!