ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Шкендија убедлива против Пјаст Гливице во Анталија

Македонскиот шампион Шкендија ја забележа првата победа на подготовките во Анталија, каде со убедливи 4:1 триумфираше над Пјаст Гливице од Полска.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Шкендија на полувреме имаше водство од 1:0 со погодокот на капитенот Егзон Бејтулаи кој погоди во 17. минута од мечот. Во вториот дел Зија Мерџани ја дуплираше предноста во 55. минута, а полскиот тим преку Рајнер намали на 2:1. Конечните 4:1 ги постави младиот напаѓач Дашмир Елези кој постигна два погодоци, првиот во 79. минута, а вториот во 84.

На првиот тест Шкендија ремизираше против Шиофок од Унгарија играјќи 2:2.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!