ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Шик го има најубавиот гол на ЕП, Чешка ја среди Шкотска

Репрезентацијата на Чешка со победа од 0:2 над Шкотска го отвори Европското првенство. Чесите одиграа одличен натпревар на „Хампден парк“ во Глазгов.

Фантастичен гол кој дефинитивно ќе биде еден од најубавите на Европското првенство постигна Патрик Шик, откако играчот на Баер Леверкузен постигна гол од поливина терен.

Чешка во следното коло ќе се соочи со Хрватска, додека Шкотска ќе игра против Англија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!