ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Се слави со соблакувалната на Брегалница, „сините“ со стил обезбеди враќање во ПМФЛ!

Брегалница е новиот прволигаш, на две кола до крајот од ВМФЛ – Исток обезбедена е шампионската титула. Штипјани по неколку години се враќаат во елитата.

Прославата во соблекувалната на Брегалница:

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!