Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Роналдо бесен во соблекувалната по елиминацијата на Јувентус од Порто

Јувентус го објави првото видео од документариот филм со наслов „Juventus All or Nothing“, а на видеото може да се види како Роналдо влегува во расправија со Квардадо по елиминацијата на „Старата дама“ од португалскиот тим.

По завршувањето на натпреварот каде Јувентус беше елиминиран од Порто во Лигата на шампионите, Роналдо влегува во соблекувалната и гласно викаше дека нивната игра е „ѓубре“, додека пак Колумбиецот во тој момент се обидува да го смири Португалецот и му посочува дека тој треба да биде пример за сите во соблекувалната.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!