ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Роналдињо со порака до Македонија за Европското првенство

Легендарниот играч на Барселона, Роналдињо со специјален поздрав до македонската фудбалска репрезентација за настапите на Европското првенство.

Македонија во недела против Австрија го игра првиот натпревар во историјата на едно вакво големо натпреварување. Натпреварот се игра на Националната арена во Букурешт со почеток од 18:00 часот.

Поздравот на Роналдињо до Македонија:

Европското првенство официјално ќе биде отворено вечерва со натпреварот меѓу Италија и Турција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!