ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ВИДЕО) Ренова реагира: Судењето на Стојчевски во Битола беше скандалозно!

Ренова вчера во Битола загуби со минимални 1:0 од Пелистер во дербито за опстанок во Првата македонска фудбалска лига, а „гипсарите“ реагираат на судењето на Игор Стојчевски.

Ренова денес на официјалната фејсбук страница преку видео реагира на спорниот момент, кога дефанзивец на Пелистер влечеше и не беше досуден пенал за „гипсарите“.

Видео од спорниот момент за кој реагира Ренова:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!