РакометРакомет - Суперлига

ВИДЕО: Реми на контролката меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Тиквеш

Денес ракометните суперлигаш Еурофарм Пелистер 2 и Тиквеш одиграа контролен натпревар во Битола, кој заврши без победник со резултат од 25:25.

Избраниците на Андоновски имаа солидна предност, но младите битолчани ја стопија предноста до крајот на натпреварот и истиот заврши без победник.

Екипата од Кавадарци ќе одигра контролен натпревар против Пролет, додека Еурофарм Пелистер 2 ќе тестира со Струга.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!