ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) РЕМЕК ДЕЛО на Благој Истатов: Голчиште кое ретко се гледа, а долго ќе се памети!

Во саботата Осогово на домашен терен се соочи со Каменица Саса во дерби кое заврши без победник со по еден гол.

Деби гол постигна новото засилување за второлигашот од Кочани, Благој Истатов, кој постигна атрактивен гол кој долго ќе се памети.

Младиот фудбалер кој зимата го засили Осогово и во саботата веднаш постигна деби гол за бод на Осогово е внук на легендарниот голман Благој Истатов.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!