ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Првото интервју на капитенот Горан Пандев

Македонија за првпат игра на Европско првенство, а капитенот и најдобар фудбалер Горан Пандев на мечот против Австрија (3:1) го постигна првиот гол на Европските натпреварувања за Македонија. Пандев со голот против Австрија стана вториот највозрасен стрелец на Европските натпреварување.

Погледнете го првото интервју на нашиот капитен Горан Пандев:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!