ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Првиот погодок на ЕП е автогол, Италија води против Турција

Италија води во воведниот натпревар на Европското првенство против Турција со 0:1, откако во 53. минута Мерих Демирал ја стресе својата мрежа.

Првиот погодок на Европското првенство е автогол.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!