ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Прославата на Пандев за постигнатиот гол избрана за најубава досега на ЕП

Горан Пандев го постигна првиот гол на Европските првенства за Македонија на натпреварот против Австрија (3:1) во првото коло од групата Ц.

Прославата за голот на Пандев е избрана за најубава досега на Европското првенство.

Македонија денес ќе игра против Украина во рамки на второто коло, а последниот натпревар го играме во понеделник против Холандија во Амстердам.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!