ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ВИДЕО: „Проектил“ од слободен удар на Стрезовски против Марена

Марена со 2:1 го доби Питу Гули во рамки на 3. вонредно коло од Третата лига – Југ со што трите бодови останаа дома.

Ѓорѓи Стрезовски во 49. минута со атрактивен гол од слободен удар го израмни резултатот на 1:1, но во финишот неговата екипа прими гол и во Крушево се врати без бодови.

  • „Проектилот“ од слободен удар на Стрезовски против Марена

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!