ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Прилепчани си ја сакаат Победа, над 3.000 гледачи на трибините на „Гоце Делчев“

Победа по неколку години се врати на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, а враќањето беше крунисано со победа од 2:1 во дерби дуелот против Кит Го од Пехчево во рамки на 1. коло од новата сезона во Втората лига – Исток.

Прилеп сака фудбал, а прилепчани си ја сакаат Победа. На вчерашното дерби иако работен ден имаше над 3.000 гледачи на трибините на Градскиот стадион.

ВИДЕО: ФК Победа

Победа во новата сезона влегува со цел за враќање во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!